Actividades organizadas pola Concellería de xeito gratuito nas Asociacións Veciñais da Cidade:

 

Cocina

Asociaciones en las que se imparte este curso:

 

San Roque de Mende Cociña Martes 16:00-17:15
Rabodegalo Cociña Martes 18:00-19:30
Ribeira Miño Cociña Mércores 18:00-20:00
Santa Marta de Velle Cociña Sabado 11:00-13:00
Laxas Cociña Venres 19:00-21:00
Arranxar Cociña Xoves 19:00-21:00

 

Curso de bailes latinos

Asociaciones nas que se imparte este curso:

Loureiro Bailes Latinos martes 20:00-21:15
San José de Vistahermosa Bailes Latinos martes 18:00-19:15
Burgas Bailes Latinos martes 19:30-20:45
Santa Teresita Bailes Latinos Mércores 20:30-21:45
Tras Estación Bailes Latinos Mércores 20:00-21:15
San Miguel de Canedo Bailes Latinos Sabado 20:00-21:15
Loña Bailes Latinos Venres 18:00-19:15
Casco Vello Bailes Latinos Venres 20:00-21:15
Ribeira Miño Bailes Latinos Xoves 20:00-21:15
Virxe da O Bailes Latinos-perfecionamento Mércores 20:30-21:45

1. CONTIDO

Nesta actividade, os participantes achegaranse ó baile para comprobar os múltiples beneficios que este supón tanto como actividade física como liberador de estrés e xerador de habilidades a nivel social.

Ler máis...

Curso de encaixe de bolillos

Asociacións nas que se imparte este curso:

Ponte Canedo Encaixe de Bolillos Luns 16:00-17:30
San José de Vistahermosa Encaixe de Bolillos Luns 16:00-17:30
Santa Ana do Pino Encaixe de Bolillos Luns 18:00-19:30
Polvorin Encaixe de Bolillos Martes 16:30-18:00
Rúa do Vinteún Encaixe de Bolillos Martes 18:30-20:00
Arranxar Encaixe de Bolillos Martes 16:30-18:00
P. de Sta. Lucía de Rairo Encaixe de Bolillos Mércores 16:00-17:30
Virxe de Covadonga Encaixe de Bolillos Mércores 18:00-19:30
Santa Cruz de Arrabaldo Encaixe de Bolillos Mércores 17:00-18:30
Palmés Encaixe de Bolillos Sabado 16:00-17:30
Santa Olaia de Beiro Encaixe de Bolillos Sabado 18:00-19:30
Barbaña Encaixe de Bolillos Venres 17:00-18:30
Tras Estación Encaixe de Bolillos Xoves 16:00-17:30
As Termas Encaixe de Bolillos Xoves 18:00-19:30

 

1. CONTIDO
Crear encaixes de bolillos, seguindo a técnica, totalmente manual, tradicional da zona de Camariñas (A Coruña)

Ler máis...

Curso de Informática

Asociacións nas que se imparte este curso:

O Castelo Informatica Basica Martes 16:15-17:30
Loña Informatica Basica Martes 18:15-19:45
Ponte Canedo Informatica Basica Mércores 18:00-19:15
A Follateira Informatica Basica Mércores 16:00-17:15

1. CONTIDO

 Dado que o mundo cambia, nós temos que facelo con el. Adaptarse ás novas tecnoloxías, é cada vez máis necesario e imprescindible, tanto a nivel laboral, coma de ocio, ou simplemente informativo.

 As posibilidades que nos ofrece o mundo da informática son infinitas, e dado que non hai idade límite para aprender, este curso dános a opción de internarnos neste campo e coñecer dende unha asociación primeiro e logo dende casa todo o imprescindible para manexarse cun ordenador. 

 

Ler máis...

Curso de ioga

Asociacións nas que se imparte este curso: 

Arranxar Ioga Luns 16:00-17:15
Casco Vello Ioga Luns 17:30-18:45
Couto Ioga Martes 20:00-21:15
Portovello-Lagoas Ioga Martes 17:00-18:15
O Barrio Ioga Martes 17:00-18:15
Bo Xesús de Ceboliño Ioga Mércores 16:00-17:15
A Follateira Ioga Mércores 17:30-18:45
A Chavasqueira Ioga Mércores 20:00-21:15
Carlasca Ioga Venres 18:00-19:15
Quince de Agosto Ioga Venres 16:30-17:45
Os Montes Ioga Venres 18:00-19:15

1. CONTIDO
O programa proposto para esta actividade son clases enfocadas ao autocoñecimento a través da practica do Ioga, disciplina física e mental con orixe na India.
Mediante clases de introdución ao Ioga lograrse unha consciencia corporal plena e quietude mental, aportando equilibrio ás súas vidaspara que o corpo e a mente queden libres de bloqueos e funcionen na súa máxima capacidade.

Ler máis...

Curso de Ioga-Pilates

Asociaciones nas que se imparte este curso:

 

Santa Marta de Velle Ioga-Pilates Luns 19:00-20:15
Cabeza de Vaca Ioga-Pilates Luns 16:00-17:15
Santa Teresita Ioga-Pilates Luns 20:00-21:15
Os Rosais Ioga-Pilates Martes 20:00-21:15
As Termas Ioga-Pilates Martes 20:00-21:15
Rúa do Vinteún Ioga-Pilates Mércores 18:00-19:15
San José de Vistahermosa Ioga-Pilates Mércores 18:00-19:15
Barrocás Ioga-Pilates Venres 18:00-19:15
A Granxa Ioga-Pilates Venres 17:30-18:45
Rabodegalo Ioga-Pilates Venres 18:00-19:15
San Roque de Mende Ioga-Pilates Xoves 16:00-17:15
Asociación de veciños e cultural A Cuña Ioga-Pilates Xoves 18:00-19:15